Fantastyczny świat czeka za rogiem!
 
IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 O Smokach ogólniej i dokładniej

Go down 
AutorWiadomość
Czerwony Smok
Admin
avatar

Liczba postów : 6
Join date : 30/07/2016

PisanieTemat: O Smokach ogólniej i dokładniej   Nie Sie 21, 2016 6:41 pm

O Smokach Ogólnie

O smokach krąży wiele opowieści, bajek i mitów, legend niosących w sobie niewielkie tylko ziarno prawdy lub cały ich wór. Ludzie mieszkający tutaj w Eremir wciąż uczą się wielu rzeczy o tych gadach, próbują zrozumieć ich naturę po to by tworzyć silniejsze więzi lub by skuteczniej je mordować. Oto garść informacji, która przyda się każdemu Użytkownikowi, niezależnie od tego czy chce stworzyć smoka, czy człowieka.
Charakterystyka
 • Wielkość: Smoki mogą mieć róże rozmiary niezależnie od tego, do którego gatunku należą, ile mają lat lub jakimi charakteryzują się zdolnościami.
 • Długość: podobnie jak wielkość zależy od wielu czynników. Mogą być smoki krótsze lub dłuższe. Niektóre mają bardzo długie ogony, ale krótkie ciała lub na odwrót.
 • Masa ciała: zależy w sumie od wielkości i długości, chociaż większość smoków jest dość lekkich ze względu na potrzebę wzniesienia się w niebo. Jedynie zimne smoki należą do tych naprawdę ciężkich osobników.
 • Tryb życia: Smoki mogą prowadzić zarówno nocy jak i dzienny tryb życia. Doskonale sobie radzą w powietrzu, wodzie czy na lądzie, a zdarzają się też takie gatunki smoków, które nie pogardzą wysoką temperaturą lub skrajnie niską, spaniem w wulkanie czy na dnie oceanu. Nie ma w sumie środowiska którego nie byłyby w stanie zamieszkać lub w którym by nie zamieszkały.
  Pożywienie: Smoki zwykle jedzą ryby, ale mięsem owiec, krów, czy innych zwierząt nie pogardzą. Nie przepadają za to za ludzkim mięsem, które nawet wśród tych gadów uchodzi za ogólnie niezdrowe i przeważnie niesmaczne.
  Zachowanie: Samice smoków są zwykle większe i agresywniejsze od samców, łatwiej je rozzłościć i sprowokować do ataku, niż samców. Mają silny instynkt terytorialny, a także silny instynkt macierzyński, uparcie chronią jaj, nie pozwalając się do nich zbliżać nawet samcom, podobnie jest z młodymi, których próba skrzywdzenia może się dla krzywdzącego źle skończyć. Samce są spokojniejsze tolerują swoje towarzystwo, nie są też terytorialni. Zwykle łagodniejsi i nieco mniejsi. Samiec dwa razy się zastanowi zanim faktycznie zaatakuje samicę lub innego samca. Zdarza się nawet, że tworzą oni nieco większe społeczności dla bezpieczeństwa lub ułatwienia sobie zdobywania pożywienia. Smoki ogólnie potrafią tworzyć większe społeczności, w dodatku dobrze zorganizowane i zgrane ze sobą. Zagrożeniu stawiają czoła razem i tu nie ma już podziałów na gatunki czy na płeć. Jeśli coś zagraża całej społeczności smoków, to cała społeczność odpowiada. Mają
  Rozmnażanie: Jak większość gadów lub wszystkie gady i płazy, smoki znoszą jaja. Okres godowy zaczyna się zwykle na końcu okresu zimowego, tak by jaja złożone zostały na początku okresu letniego. Jaj zwykle jest od 5 do 13, w łuskowatej pokrywie odpornej na temperatury, a także wszelkie urazy mechaniczne. Młode wylęgają się po dwóch tygodniach od złożenia jaj.
 • Gatunki smoków:
  • Zimne Smoki
  • Ogniste Smoki
  • Królewskie Smoki


Ostatnio zmieniony przez Matka Smoków dnia Pon Sie 22, 2016 4:38 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czerwony Smok
Admin
avatar

Liczba postów : 6
Join date : 30/07/2016

PisanieTemat: Re: O Smokach ogólniej i dokładniej   Nie Sie 21, 2016 9:33 pm

Zimne Smoki

Jeden z trzech podstawowych gatunków smoków, charakteryzujący się tym, że smok nie zionie i nie potrafi latać. Brak tych dwóch rzeczy nadrabiają jednak siłą, szybkością, a także twardością łuski, jej zdolnością do kamuflowania takowego smoka w środowisku, w którym żyje.

Więź
Smoki tego gatunku są w stanie bardzo szybko i bardzo łatwo nawiązać więź z ludźmi. Jest ona bardzo głęboka i naprawdę silna. Smok jest wierny swojemu człowiekowi, ale wymaga takiej samej wierności. Są zdolne bronić swojego człowieka do ostatniej kropli krwi, chociażby i po grób.

Atuty
Dużo większa siłą fizyczna, smoki tego gatunku są masywniejsze, często dużo potężniejsze niż te latające, czy zionące. Często potrafią bardzo dobrze pływać i w sumie żyją głównie w środowisku lądowo-wodnym gdzie czują się bezpieczniej. W przeciwieństwie do innych smoków są w stanie doskonale wyczuć wszelkie zmiany meteorologiczne, potrafią wywnioskować z nich takie rzeczy jak trzęsienia ziemi, lawiny, powodzie, tsunami i inne tego typu katastrofy.
Ponad to ich łuska jest zwykle dużo twardsza niż innych smoków, naturalny pancerz jest praktycznie nie do przebicia a także zdolny jest znosić bardzo wysokie temperatury.  Czasem posiadają zdolność wtapiania się w tło, maskowania się a także tropienia.
Mają mocne kości, silne i ostre pazury, ciała lub szczęki zdolne niszczyć skały.
Posiadają dużo interesujących zdolności, które ułatwiają im życie na lądzie lub w wodzie.

Wady
Nie zioną i nie latają, co znacznie ogranicza ich możliwości obronne, a także nieco utrudnia im przemieszczanie się. Nierzadko są ślepe, bo po co im wzrok gdy żyją w ciemnościach gór lub mają zbyt czułe powonienie by mieszkać w okolicach siedzib ludzkich.

Podgatunki
Smoki wody - jedyne smoki, które potrafią zmienić swój rozmiar. Mogą być wielkie niczym całe królestwo lub maleńkie, jak żabki żyjące w zbiornikach wodnych. Bardzo powszechny gatunek smoków, ale nieczęsto widziany przez ludzi. Smoki te posiadają skrzela, które pozwalają im przez wiele godzin czy dni lub miesięcy siedzieć pod wodą, a przez to nigdy nie pokazywać się ludziom na oczy. W ramach odruchu obronnego plują wodą lub pod nią znikają. Ich łuska zwykle ma kolor niebieski, błękitny lub błękitno-zielony. Nie posiadają skrzydeł, a nawet, jeśli je posiadają to nie są w stanie latać, potrafią za to kilka chwil szybować (dosłownie 2-5 postów).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czerwony Smok
Admin
avatar

Liczba postów : 6
Join date : 30/07/2016

PisanieTemat: Re: O Smokach ogólniej i dokładniej   Pon Sie 22, 2016 10:23 pm

Ogniste Smoki

Smoki z tej grupy zieją ogniem, wodą, lodem lub całą masą innych rzeczy, posiadają również skrzydła umożliwiające swobodny lot. Ich ciało przystosowane jest do lotu, temu często ma bardzo opływowy kształt, który ułatwia im także pływanie.

Więź
Te smoki podobnie jak Zimne nawiązują bardzo szybko i bardzo łatwo więź z ludźmi. Jest ona bardzo silna i naprawdę głęboka, pozwalająca na rozumienie się bez słów i jakichś skomplikowanych gestów. Smok jest wierny człowiekowi, potrafi go chronić za wszelką cenę, ale wymaga podobnej wierności.

Atuty
Smok tego typu posiada specjalny gruczoł lub nawet gruczoły, które pozwalają na podnoszenie lub opuszczanie temperatury wewnątrz swojego ciała, wspomagają wytwarzanie kwasu, którym smok spluwa lub innych substancji którymi smok może ziać lub pluć. To czyni go z pewnością groźnym przeciwnikiem niezależnie od odległości jaka dzieli smoka i jego cel.
Te smoki posiadają także skrzydła, jedną lub więcej ich par. Skrzydła mogą być z różnego budulca, począwszy od standardowego płata skóry rozciągniętego na stelażu kości, poprzez pierzaste lub błonkowe niczym u owada czy wróżki skrzydła. W zależności od budulca, a także ilości par skrzydeł smok porusza się szybciej lub wolniej, jest mniej lub bardziej zwrotny ewentualnie może pozwolić sobie nie tylko na lot, ale również na dużo sprawniejsze poruszanie się pod wodą.
Łuska tego typu smoków nie jest tak twarda jak łuska Zimnych smoków, ale to dlatego że rzadko się zdarza by uczestniczyły w naziemnym lub w pełni kontaktowym starciu. Zadaniem ich łuski jest sprawiać by jej posiadacz był możliwie aerodynamiczny, a także utrzymywać w miarę stałą temperaturę u zmiennocieplnego gada. Poza tym smoki te mogą być pokryte piórami, na podobieństwo ptaków lub posiadać liczne dodatkowe wyrostki, płaty skórne wiele różnych rzeczy, które ułatwić mają lot, zadbać o większą opływowość lub stanowią jakiś inny użytkowy element.
Smok niezależnie od posiadanych skrzydeł ich rodzaju, czy ilości jest zdolny do długiego, ciągłego i nieprzerwanego lotu. Niektóre smoki potrafią lecieć nawet śpiąc, więc należy się wystrzegać lunatykujących lotników.
Takie smoki są przystosowane do lotu, podobnie jak ptaki. A więc mają większą powierzchnię, nieco bardziej gąbczastych płuc, co pozwala im wznosić się na wielkie wysokości. Silniejszy jest także mięsień sercowy, niektóre smoki posiadają nawet dwa serca, a także podwójny układ krwionośny, co ma ułatwić, a także polepszyć nie tylko lot, ale także funkcjonowanie takiego smoka.
Poza tym jak każdy inny gad smok ten jest w stanie porządnie i boleśnie ugryźć, może również zadrapać, bo pazury na pewno większość tych smoków posiada, a także może zrobić krzywdę potężnym ogonem, który często podobnie jak w przypadku Zimnych Smoków ma jakieś ciekawe zakończenia lub dodatki (płetwy, kolce, coś co wygląda jak główka maczugi itp.).

Wady
Lżejsze opancerzenie, czyli bardziej miękkie łuski sprawiają, że smoki tego typu raczej nie nadają się do bezpośredniego starcia, co w sumie nie jest nawet wymagane.
Smoki te ze względu na skrzydła, możliwość lotu są raczej „wolnymi duchami”, najszybciej więc więź nawiążą z kimś sobie podobnym. Z istotą równie wolną jak one. Bardzo też nie lubią gdy im się tą wolność odbiera. Ich skrzydła są delikatne, a ich uszkodzenia długo się leczą.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Czerwony Smok
Admin
avatar

Liczba postów : 6
Join date : 30/07/2016

PisanieTemat: Re: O Smokach ogólniej i dokładniej   Pon Sie 29, 2016 12:12 am

Królewskie Smoki

Mówi się, że to właśnie te smoki dały początek wszystkim innym smokom. One również w przeciwieństwie do pozostałych gatunków nie utraciły tego, co w zamierzchłych czasach dla smoków było najważniejsze: magii. Jest ona w nich silna i pozwala im na robienie rzeczy naprawdę niesłychanych.

Więź
Są praktycznie niezdolne do nawiązania więzi. Ciężko powiedzieć z czego to wynika, może z inteligencji tych smoków, a może z możliwości świadomego korzystania z magii? Ciężko jednoznacznie określić. Niemniej nawiązanie więzi jest praktycznie niemożliwe, a jeśli ma już miejsce, to jest to naprawdę, ale to naprawdę rzadkie zjawisko. Wydarzenie niemal na skalę światową. Więź przez nie nawiązana również znacznie się różni od tej, którą tworzą Zimne czy chociażby Ogniste smoki. Więcej jednak o tym jest w temacie poświęconym [url=wi%C4%99zi]więzi[/url].

Atuty
Ich największym atutem jest możliwość całkowitego wtopienia się między ludzi, przez prosty zabieg jakim jest zmiana postaci. Królewskie smoki mogą jako jedyny gatunek smoków, przyjąć ludzką postać, całkowitą lub w jakimś stopniu częściową. Poza tym potrafią wciąż posługiwać się różnego rodzaju magią. A to z kolei czyni je naprawdę potężnymi stworzeniami i trudnymi do pokonania przeciwnikami.
Poza tym podobnie jak Ogniste Smoki posiadają odpowiednie gruczoły, które pozwalają im ziać lub pluć czym im się żywnie podoba, a także posiadają jedną lub więcej par zdolnych do ciągłego lotu skrzydeł. Ich ciało przystosowane jest do każdego z możliwych środowisk do życia. Mogą więc być Królewskie Smoki, które postanowiły żyć pod wodą lub takie, które nie potrafią się poruszać po ziemi i zmuszone są do długich lotów lub szybowania. Mogą być również takie, które skrzydeł nie posiadają, a unoszą się za pomocą swojej magii – często się to zdarza Perłowym Smokom, które uchodzą za najbardziej uzdolnione magicznie.
Poza tym mają twardą i opływową łuskę, a także charakteryzują się dużą wytrzymałością.

Wady
Kiedy przyjmą ludzką postać, to podobnie jak ludzie są bardzo krusi i łatwo ich skrzywdzić. Nie zawsze się to smokom podoba, więc w sumie rzadko taką przyjmują. Choć na pewno zdarzą się smoki, które tę formę będą woleć od swojej smoczej.
Przemiana w przypadku Królewskiego Smoka może trwać od kilku sekund, do kilku minut - w zależności od tego czy decyduje się na zmianę każdego elementu ciała osobno, czy na całościową przemianę. Możliwe jest również trwanie w formie przejściowej, gdzie smok ma ludzką postać, ale na przykład pewne elementy jego ciała są pokryte łuską lub posiada skrzydła czy ogon. To nieco „wzmacnia” smoka i czyni, go mniej podatnym na zranienia.

Podgatunki
 • Perłowe Smoki – uważa się je za najbardziej magiczne ze wszystkich smoków, a także najmądrzejsze. To jednak przekłada się na ich kontakty z ludźmi, a raczej prawie całkowity brak kontaktów z ludźmi. Nie są wojownikami, a mędrcami. Zajmują się rozwijaniem magii. Wśród Królewskich Smoków chodzi stwierdzenie, że to właśnie dzięki wiedzy i mocą magicznym Perłowych Smoków, wszystkie Smoki znalazły się w Eremir.
 • Złote Smoki – zwane również Nauczycielami, choć mądrością nie dorównują Perłowym, to jednak słyną z tego, że chętnie nauczają wszystkiego, co same potrafią. Chętnie się również uczą, dlatego mają bardzo dobre kontakty z tymi wcześniej wspomnianymi Smokami. Są dobre i łaskawe, ciekawskie i w jakimś stopniu żądne nowych doświadczeń. Lubią przyglądać się z bliska lub z daleka ludziom, śledzić ich poczynania i zwyczaje.
 • Rubinowe Smoki – silne i niezależne. Smoki, dumne a także wojownicze. Zazdrośnie strzegą smoczych tajemnic i dlatego nie przepadają za Złotymi. Wielkim szacunkiem darzą jednak Perłowe, chronią je i dbają by nie stała się im krzywda. Nieufne względem ludzi, a także można by rzec, że nieco krytyczne w stosunku do nich. Z góry traktują również inne niż Królewskie Smoki, uważając je w jakimś stopniu za pozbawione swych atutów zwierzęta. Bardzo terytorialne.
 • Onyksowe Smoki – mówi się na nich Nekromanci. Chodzą słuchy, że podobnie jak Perłowe studiują magię, ale zgoła odmienną od całej reszty. Zimne i niechętne w kontaktach zarówno z innymi Smokami, jak i ludźmi. Bardzo terytorialne i zazdrośnie strzegące całej swej wiedzy i wszystkiego, co z nią związane. Część z nich to niebezpieczni wojownicy, a druga część to mroczni mędrcy. Największy zatarg mają w sumie z Rubinowymi Smokami, tak samo, jeśli nie bardziej dumnymi niż te Onyksowe.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: O Smokach ogólniej i dokładniej   

Powrót do góry Go down
 
O Smokach ogólniej i dokładniej
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Eremir :: Wprowadzenie :: Reguły Gry i Kompendium :: Rasy i Grupy-
Skocz do: